НАВЧАЄМОСЯ РАЗОМ. ПОШУК ТРАЄКТОРІЇ РОЗВИТКУ НУШ.

Date: 20 листопада 2021 о 18:50, Refreshed 20 листопада 2021 о 18:59
156 views

З метою надання допомоги педагогічним працівникам щодо особливостей оцінювання сучасних дітей та вміння застосовувати нові практики й інструменти цього процесу управлінням Державної служби якості освіти у Волинській області спільно із комунальним закладом загальної середньої освіти «Луцький ліцей № 27 Луцької міської ради Волинської області» був проведений вебінар на тему: «Пошук траєкторії розвитку НУШ». Учасниками й учасниками вебінару стали близько 150 педагогів та педагогинь з різних куточків України.

З метою надання допомоги педагогічним працівникам щодо особливостей оцінювання сучасних дітей та вміння застосовувати нові практики й інструменти цього процесу управлінням Державної служби якості освіти у Волинській області спільно із комунальним закладом загальної середньої освіти «Луцький ліцей № 27 Луцької міської ради Волинської області» був проведений вебінар на тему: «Пошук траєкторії розвитку НУШ».

Експерткою із питання оцінювання є Марія Барна, завідувачка кабінетом координації впровадження НУШ і моніторингу Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидатка педагогічних наук, доцентка, членкиня робочої групи з розробки і впровадження нового Державного стандарту початкової освіти, розробниця модельних програм з математики для пілотування у 1-4 класах НУШ, співавторка тематичних робіт з математики для учнів 3-4 класів, тренерка для тренерів НУШ, експертка із сертифікації, тренерка-супервізорка, розробниця і координаторка сайту «Супервізія в НУШ».

Говорили про те, що формувальне оцінювання сприяє розвитку в учнів вміння планувати, регулювати, аналізувати власну навчальну діяльність, визначати причини труднощів та можливі шляхи подолання, що, зі свого боку, розвиває внутрішню мотивацію. Це стає можливим, зокрема, завдяки концентрації уваги на процесі та цілях навчання, орієнтації на результат, застосуванню технік самооцінювання і взаємооцінювання. Спілкувалися про цінність формувального оцінювання, що полягає у підвищенні мотивації, розвиває вміння вчитися та допомагає учням досягати кращих результатів навчання. Такі зустрічі об’єднують, допомагають долати труднощі спільними зусиллями.