Положення про атестацію педагогічних працівників: Про затвердження Положення про а... | від 09.09.2022 № 805
Керівникам органів управління у сфері освіти
Керівникам закладів освіти
Про проведення атестації педагогічних працівників у 2024/2025 навчальному році
Наказом Міністерства освіти і науки України від 10 вересня 2024 р. № 1277, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30 жовтня 2024 р. за № 1634/42979 (далі – Наказ МОН 1277), внесено зміни до Положення про атестацію педагогічних працівників,затвердженогонаказомМіністерстваосвітиінаукиУкраїни від 09 вересня 2022 р. № 805 (далі – Наказ МОН 805), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 грудня 2022 р. за № 1649/38985 (далі – Положення).
Зметоюзабезпеченняякісногопроведенняатестаціїпедагогічнихпрацівників з урахуванням вимог нової редакції Положення, Міністерство освіти і науки України інформує.
Дляпроведенняатестаціїпедагогічнихпрацівниківу2024/2025навчальномуроці атестаційні комісії відповідного рівня створюються розпорядчими документами суб’єктів їх створення.
Згідно з Положенням, атестаційні комісії є постійно діючими аж до створення атестаційної комісії для проведення атестації в наступному навчальному році.
Вартозвернутиувагу,щодоскладуатестаційнихкомісіїзаумовиподання танаявностівідповідногорішенняуповноваженогопрофспілковогооргану(за наявності у закладі освіти) або на територіальному рівні декількох профспілкових організацій (у разі їх створення) – за рішенням спільного представницького органу профспілок,маютьбутиобов’язкововключеніпредставникипервиннихабо територіальних профспілкових організацій у кількості не більше ніж 2 особи.
При створенні атестаційних комісій керівник закладу (установи) освіти, органу управління у сфері освіти повинен вжити заходів для недопущення виникнення потенційного чи реального конфлікту інтересів під час проведення атестації педагогічних працівників.
АтестаційнікомісіїІрівняможутьбутистворенізакладамиосвітинезалежно відтипутаформивласності,зкількістюпедагогічнихпрацівників,якіперебувають утрудовихвідносинахіззакладомосвіти,15табільшеосіб.Чисельністьпедагогічних працівників враховується станом на дату створення атестаційної комісії.
Атестаційні комісії можуть створювати й органи управління у сфері освіти сільських, селищних, міських рад, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій,закладипрофесійної(професійно-технічної)освіти,фаховоїпередвищої тавищоїосвіти,якімаютьвідокремленіструктурніпідрозділи,Міністерствоосвіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, органи управління у сфері освіти обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, центральні органи виконавчої влади, їх територіальні підрозділи, інші заклади, установи та організації (зокрема засновники приватних закладів освіти).
Положенням, зокрема, передбачається, що заклади освіти приватної форми власності можуть створювати атестаційні комісії І рівня незалежно від наявної кількості педагогічних працівників які в них працюють. Також за рішенням засновникатакізакладиосвітиможутьстворюватиатестаційнікомісіїспільно з іншими закладами на договірних засадах.
Водночас згідно з абзацом четвертим пункту 1 розділу ІІ Положення, атестація педпрацівників філій закладів загальної середньої освіти, у тому числі й завідувача філієютайогозаступника,здійснюєтьсявзакладізагальноїсередньоїосвіти,який є юридичною особою, що створила філію.
У разі, якщо до набрання чинності Наказом МОН 1277 у філії закладу загальної середньої освіти було створено атестаційну комісію для проведення атестації педагогічних працівників у 2024/2025 році, рекомендуємо таким комісіям провести атестацію відповідно до вимог Положення.
Водночас,якщотакакомісіябуластворенанаказомкерівникафілії,тодоцільним буде затвердити її склад наказом керівника закладу освіти, який створив філію.
Для проведення атестації в поточному навчальному році атестаційні комісії, спільно з керівниками закладів освіти складають і затверджують своїм рішенням списокпедагогічнихпрацівників,якіпідлягаютьчерговійатестації,строкипроведення їх атестації та графік проведення засідань атестаційної комісії.
У випадку, якщо педагогічний працівник не був включений до списків працівників,якіпідлягаютьчерговійатестації,віндо20грудняподає до атестаційної комісії заяву про включення його до списків. Заява може бути подана як особисто, так і за допомогою засобів інформаційно-комунікаційних систем.
Спискипедагогічнихпрацівників,якіпідлягаютьчерговійатестаціїта атестуються атестаційною комісією ІІ рівня, готуються керівником закладу освіти та надсилаються до відповідної атестаційної комісії.
Відповідальність за подання списків педагогічних працівників, які підлягають черговій атестації в поточному навчальному році, несе керівник закладу освіти.
Уразівідсутності(нествореннязбудьякихпричин)атестаційнихкомісійІІрівня у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої та вищої освіти,якімаютьвідокремленіструктурніпідрозділи,іншихзакладах,установахтаорганізаціяхусферіуправління,абопідпорядкуванніякихєзакладиосвіти,атакож у разі не створення відповідних атестаційних комісій центральними органами виконавчоївлади,їхтериторіальнимипідрозділами,усферіуправлінняяких
перебуваютьзакладиосвіти,атестаціяпедагогічнихпрацівниківтакихзакладівосвіти здійснюєтьсяатестаційнимикомісіями,створенимиорганамиуправлінняусфері освіти за місцем розташування суб’єктів освітньої діяльності.
Звертаємоувагу,щоатестаційнікомісіїдіють відкрито.
З метою забезпечення відкритості та прозорості їх діяльності голова та секретар атестаційної комісії забезпечують своєчасне оприлюднення інформації, визначеної пунктом 3 розділу ІІІ Положення.
Для всебічного і комплексного оцінювання педагогічної діяльності працівників та встановлення їх відповідності займаній посаді атестаційні комісії визначають перелік документів, які подаються педагогічними працівниками для проходження атестації та ухвалюють рішення щодо необхідності та доцільності вивчення практичного досвіду працівників, які атестуються.
Наголошуємо, що атестаційні комісії при прийнятті рішення щодо присвоєння / підтвердження кваліфікаційної категорії та/або присвоєння педагогічного звання педагогічним працівникам керуються виключно вимогами Положення.
Положеннямвизначенодокументи,якіпідтверджуютьнаявнийстажпедагогічної роботи, наявний ступінь освіти тощо.
ВодночасПоложеннямнепередбаченонаписаннятаобов’язковеподаннядо атестаційної комісії наукових робіт, статей, підручників для присвоєння (підтвердження)кваліфікаційноїкатегорії/присвоєнняпедагогічногозвання.Утім,це невиключаєправапедагогічногопрацівника,якиймаєнауково-творчінапрацювання, надати атестаційній комісії такі матеріали для їх врахування при прийнятті рішення.
У разі наявності додаткових підстав для присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії / присвоєння педагогічного звання педагогічний працівник надаєатестаційнійкомісіїдокументи,які,найогодумку,підтверджуютьтакіпідстави, свідчать про його педагогічну майстерність та/або професійні досягнення.
Положеннямвизначенокритерії,якідаютьправопедагогічномупрацівникові на присвоєння / підтвердження кваліфікаційної категорії та / або присвоєння педагогічного звання.
Зауважуємо,що,відповіднодочастинитретьоїстатті50ЗаконуУкраїни
«Про освіту», за результатами атестації визначається відповідність педагогічного працівника займаній посаді, присвоюються або підтверджуються кваліфікаційні категорії, присвоюються педагогічні звання.
Зважаючи на зазначене, педагогічні звання присвоюються педагогічним працівникам за результатами атестації та зберігаються за ними до наступної атестації.
Вимоги до присвоєння педагогічним працівникам кваліфікаційних категорій визначені пунктом 9 розділу І Положення.
Кваліфікаційної категорії присвоюються педагогічним працівникам, які відповідають визначеним Положенням критеріям щодо освітнього, освітньо- професійного ступеня та стажу роботи.
Водночас, пунктом 13 розділу І Положення передбачено, що педагогічним працівникам, які успішно пройшли сертифікацію та мають чинний сертифікат присвоюється чергова кваліфікаційна категорія (підтверджується кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії») та чергове педагогічне звання. При цьому атестаціятакихпедагогічнихпрацівниківздійснюєтьсябезпроведеннябудь-яких
заходів, пов’язаних із вивченням та оцінюванням його діяльності й професійних компетентностей,безурахуваннятривалостіміжатестаційногоперіоду,вимог до стажу роботи для присвоєння відповідної кваліфікаційної категорії та умов підвищення кваліфікації, визначених пунктами 8 та 9 розділу І Положення.
Згідно з Положенням, успішне проходження педагогічним працівником сертифікаціїзараховуєтьсяякпроходженняниматестаціїтаєпідставоюдля присвоєння атестаційною комісією йому чергової кваліфікаційної категорії (підтвердження наявної вищої кваліфікаційної категорії ) та/або педагогічного звання з дня подачі до атестаційної комісії сертифіката.
Разомізтим,просимозвернутиувагу,щозарахуваннясертифікаціїздійснюється один раз протягом строку дії сертифіката.
Тобтоприсвоєнняпедагогічнимпрацівникам,якіуспішнопройшлисертифікацію, кваліфікаційних категорій та/або педагогічних звань можливе лише з дня подачі такими працівниками до атестаційної комісії чинного сертифіката, який ще не був зарахований педагогічному працівникові як проходження атестації.
Водночас згідно з абзацом шостим пункту 9 розділу І Положення, педагогічному працівникові,якиймаєосвітньо-науковий/освітньо-творчийступіньвищоїосвіти, науковий ступінь або вчене звання, за його заявою рішенням атестаційної комісії може бути присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії».
Атестаціякерівниказакладуосвіти,зякимукладеноконтракт(строковийдоговір) абоякийприйнятийнапевнийтерміндлявиконаннятимчасовообов’язківзапосадою керівника, здійснюється на загальних підставах відповідно до вимог Положення.
Пунктом 9 розділу І Положення також передбачено, що при прийнятті на роботу педагогічнимпрацівникам(особам,призначенимнапосадипедагогічнихпрацівників) атестаційною комісією може бути присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст» без проведення будь-яких заходів, пов’язаних із вивченням й оцінюванням його діяльності та професійних компетентностей.
Положеннямтакожвизначеноособливостіприсвоєннякваліфікаційнихкатегорій педагогічним працівникам, які не мають педагогічної освіти, але мають стаж роботив одній із галузей економіки та працюють на посадах педагогічних працівників закладів освіти. Присвоєння кваліфікаційних категорій таким працівникам можливе без дотримання послідовності за умови їх відповідності критеріям щодо наявного стажу роботи в інших галузях промисловості. Водночас, атестація таких осіб, призначених на посади педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, можлива лише через 1 рік після призначення.
Педагогічні звання присвоюються педагогічним працівникам, які відповідають критеріям, визначеним пунктом 10 розділу І Положення.
У першу чергу при розгляді питань щодо присвоєння педагогічних звань атестаційнікомісіїповиннізвернутиувагунате,щопедагогічнізванняприсвоюються педагогічним працівникам, які зокрема:
упроваджуютьіпоширюютьметодикикомпетентнісногонавчаннятановіосвітні технології, надають професійну підтримку та допомогу педагогічним працівникам (здійснюють наставництво, супервізію);
беруть участь у процедурах і заходах, пов’язаних із забезпеченням якості освіти та впровадженням інновацій, педагогічних новацій і технологій у системі освіти;
були визнані переможцями, лауреатами регіональних, всеукраїнських, міжнародних фахових конкурсів, змагань тощо;
підготували переможців регіональних, всеукраїнських, міжнародних олімпіад, конкурсів, змагань тощо.
Протеперелікдосягненьпедагогічнихпрацівників,визначенийпунктом10
розділу І, не євичерпним.
Атестаційні комісії можуть прийняти рішення про присвоєння педагогічного звання педагогічним працівникам, які мають інші професійні досягнення.
Приухваленнірішеннящодоприсвоєнняпедагогічнимпрацівникампедагогічних звань варто звернути увагу на те, що педагогічні звання присвоюються педагогічним працівникам, які за результатами попередньої атестації мають відповідну кваліфікаційну категорію, що дає право на присвоєння педагогічного звання.
Тобто згідно з Положенням одночасне (за результатами однієї атестаційної процедури) присвоєння кваліфікаційної категорії, яка дає право на присвоєння педагогічного звання, та відповідного педагогічного звання неможливе.
Водночас, Наказом МОН 1277, передбачено збереження педагогічних звань, присвоєнихпедагогічнимпрацівникамзарезультатамиатестації,проведеної до набрання чинності цим наказом (педагогічні працівники, яким присвоєно педагогічні звання відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників,затвердженогонаказомМіністерстваосвітиінаукиУкраїнивід06жовтня 2010 року № 930 (далі – Типове положення).
Так, відповідно до підпункту 2 пункту 2 Наказу МОН 1277, педагогічним працівникам, яким до набрання чинності цим наказом за результатами попередньої атестації було присвоєно педагогічне звання та які мають відповідний освітньо- професійний ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), при проведенні чергової атестаціївстановлюєтьсявідповідність(невідповідність)займанійпосаді та підтверджується (не підтверджується) педагогічне звання.
У разі підтвердження педагогічного звання педагогічному працівникові присвоюється кваліфікаційна категорія, яка дає право на присвоєння (підтвердження) такого педагогічного звання.
Тобто, якщо педагогічному працівникові за результатами попередньої атестації булоприсвоєнопедагогічнезвання,протевимогиТиповогоположеннянепередбачали для присвоєння такого звання наявність відповідної кваліфікаційної категорії, то під часчерговоїатестаціїтакихпедагогічнихпрацівниківатестаційнікомісіїприймають рішення про їх відповідність / невідповідність займаній посаді та приймають рішення про підтвердження / не підтвердження наявного педагогічного звання.
Підтвердження педагогічного звання здійснюється шляхом ухвалення рішення про його присвоєння.
У випадку ухвалення атестаційною комісією рішення про присвоєння (підтвердження) зазначеним педагогічним працівникам педагогічного звання, атестаційною комісією ухвалюється також рішення про присвоєння відповідної кваліфікаційної категорії, яка дає право на присвоєння такого звання.
Пунктом11розділуІвизначено,щокваліфікаційнікатегоріїтапедагогічнізвання присвоюються педагогічним працівникам, як правило, послідовно.
Разом з тим, у Положенні передбачені випадки, коли педагогічним працівникам можуть бути присвоєні кваліфікаційні категорії та педагогічні звання без дотримання послідовності.
Так без дотримання послідовності за рішенням атестаційної комісії може бути присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» педагогічному працівникові, який має освітньо-науковий / освітньо-творчий ступінь вищої освіти, науковий ступінь або вчене звання.
Також пунктом 10 передбачено, що, за наявності визначених Положенням умов щодотрудовогостажувіншихгалузяхпромисловості,бездотриманняпослідовності наприсвоєннякваліфікаційноїкатегоріїможутьатестуватисяособи,якінемають педагогічноїосвіти,алемаютьстажроботиводнійізгалузейекономікитапрацюють на посадах педагогічних працівників закладів освіти.
У всіх інших випадках кваліфікаційні категорії та педагогічні звання присвоюються послідовно.
Крім того, згідно з пунктом 6 розділу І Положення, педагогічні працівники, освітній рівень, стаж роботи на посадах педагогічних працівників яких відповідає вимогам,визначенимупунктах8,9розділуІПоложення,маютьправонапроходження позачергової атестації.
Право на проходження позачергової атестації мають також педагогічні працівники, які визнані переможцями, лауреатами фінальних етапів всеукраїнських, міжнародних, регіональних фахових конкурсів; мають освітньо-науковий / освітньо- творчий, науковий ступінь; або успішно пройшли сертифікацію.
Звертаємоувагу,щоправонапроходженняпозачерговоїатестаціїнедаєправа педагогічномупрацівниковінаприсвоєнняйомукваліфікаційноїкатегорії чипедагогічногозваннябездотриманнявимогщодойогорівняосвітитастажуроботи, передбачених пунктом 9 розділу І Положення. Кваліфікаційні категорії та педагогічні звання присвоюються педагогічним працівникам атестаційною комісією в разі відповідності педагогічних працівників вимогам, визначених Положенням.
Разомзтим,позачерговаатестаціяпедагогічнихпрацівниківможливатакож і за ініціативою керівника закладу освіти, його засновника тощо. Проте в такому разі атестація педагогічного працівника можлива не раніше ніж через 3 роки після проходження ним попередньої атестації.
Обов’язковоюумовоюпроходженняатестаціїпедагогічнихпрацівників є підвищення ними кваліфікації.
Підвищеннякваліфікаціїпедагогічнихпрацівниківздійснюєтьсявідповідно доПорядкупідвищеннякваліфікаціїпедагогічнихінауково-педагогічнихпрацівників, затвердженогопостановоюКабінетуМіністрівУкраїнивід21серпня2019року№800 (далі – Порядок), із урахуванням умов, визначених Положенням і Наказом МОН 805.
Положенням також визначено, що здобуття освіти педагогічними працівниками в закладі вищої, фахової передвищої освіти, наступні 5 років після завершеннянавчання,зараховуєтьсяякпідвищеннякваліфікаціївідповіднодо пункту 30 Порядку.
Результати атестації фіксуються в атестаційному листі, що оформлюється атестаційною комісією, та вводяться в дію наказом керівника (закладу освіти, установи, засновника закладу освіти, органу управління у сфері освіти тощо).
Документом, який підтверджує присвоєння / підтвердження педагогічному працівникові кваліфікаційної категорії, присвоєння педагогічного звання, встановлення відповідності займаній посаді є наказ (витяг з наказу).
Результати атестації педагогічного працівника (присвоєння / підтвердження кваліфікаційної категорії, присвоєння педагогічного звання, встановлення відповідності займаній посаді) поширюються на все педагогічне навантаження.
Водночас,уразіколипедагогічнийпрацівникпрацюєнарізнихпосадахводному і тому самому закладі освіти чи в різних закладах освіти, то він повинен атестуватися за кожною з посад.
Разомзтим,уразінаданняпедагогічномупрацівниковіуміжатестаційнийперіод годинзнавчальнихпредметів(інтегрованихкурсів,дисциплін,безпосередньоїроботи здітьми),абоіншоїпедагогічноїроботи,зякихвіннепроходиватестацію, то присвоєна за результатами попередньої атестації кваліфікаційна категорія (педагогічне звання) поширюється на все педагогічне навантаження до наступної атестації.
Результати попередньої атестації також зберігаються за педагогічними працівниками до наступної атестації в разі переведення (призначення) педагогічногопрацівниканаіншупосадувтомусамомучивіншомузакладіосвіти та за педагогічними працівниками, які перервали роботу на педагогічній посаді (незалежно від тривалості перерви в роботі).
Черговаатестаціятакихпедагогічнихпрацівниківпроведиться непізнішеніжчерез2рокипісляїхпризначеннянапосаду(відновлення на роботі). Ця норма не виключає можливості проходження атестації таких педагогічних працівників, починаючи з першого року призначення (відновлення педагогічної діяльності).
Натомість у разі призначення (переведення) педагогічного працівника в інший закладосвітинапосаду,заякоювінпройшоватестацію,донаступноїатестації за ним зберігаються присвоєні за результатами попередньої атестації кваліфікаційна категорія та/або педагогічне звання. Атестація таких педагогічних працівників проводиться в строки, визначені пунктом 4 розділу І Положення, тобто чергова – протягом 5 років після попередньої атестації, позачергова (за його ініціативою) – відповідно до пункту 6 розділу І Положення.
Педагогічні працівники, посади яких згідно з Інструкцією про порядок обчисленнязаробітноїплатипрацівниківосвіти,затвердженоюнаказомМОНвід 15 квітня 1993 року № 102, та згідно з наказом МОН від 26 вересня 2005 р. № 557 не передбачають встановлення тарифного розряду залежно від присвоєної кваліфікаційної категорії, проходять атестацію на загальних підставах.
За результатами атестації таких педагогічних працівників атестаційною комісією приймається рішення щодо відповідності педагогічного працівника займаній посадіта надається рекомендація керівнику щодо встановлення педагогічному працівникові тарифного розряду в межах схем тарифних розрядів, визначених законодавством.
Звертаємо увагу, що Положення не встановлює норм щодо оплати праці. Положення визначає лише порядок проведення атестації педагогічних працівників. Визначення розміру заробітної плати, встановлення підвищення у разі присвоєння звання визначаються іншими нормативно-правовими актами.
ВизначенаПоложеннямнормащодопоширеннякваліфікаційноїкатегорії та педагогічного звання на все педагогічне навантаження не передбачає встановлення будь-яких підвищень, доплат чи надбавок.
Встановлення відповідності педагогічного працівника займаній посаді, присвоєнняйомукваліфікаційноїкатегоріїчипедагогічногозваннядаютьправона встановлення підвищень у визначеному законодавством порядку.
Принагідно інформуємо, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчоївладинеєнормативно-правовимиактами,невстановлюютьправовихнорм та мають лише інформаційний характер.
Заступник Міністра НадіяКУЗЬМИЧОВА
ВіталійЗаритов044-481-32-78
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ «ЛУЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ № 27 ЛУЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ»
Н А К А З
___________ р. Луцьк № ____
Про створення атестаційної комісії
та проведення атестації педагогічних
працівників у 2024-2025н. р.
Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», Положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 09.09.2022 № 805, наказу департаменту освіти Луцької міської ради від 02.09.2024 № 282-од «Про організацію та проведення атестації педагогічних працівників закладів та установ освіти Луцької міської територіальної громади у 2024/2025 навчальному році» та з метою активізації творчої діяльності, стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, підвищення фахового, науково-методичного рівня, результативності роботи, сприяння професійній самореалізації освітян, росту їх професійної майстерності, створення належних умов з підготовки і проведення атестації педагогічних працівників
НАКАЗУЮ:
- Створити атестаційну комісію ліцею № 27 та затвердити її склад:
Гаврилевич Н.М. – директор ліцею, голова атестаційної комісії;
Крутова О.І. – заступник директора з навчально-виховної роботи, заступник голови атестаційної комісії;
Бондар В.О. – директор департаменту освіти Луцької міської ради, член атестаційної комісії;
Мацюк З.С. – голова методичного об’єднання вчителів української філології, зарубіжної літератури та суспільних дисциплін, секретар атестаційної комісії;
Лукавий П.М.– заступник директора з навчально-виховної роботи, член атестаційної комісії;
Кирилюк О.А. – заступник директора з навчально-виховної роботи, член атестаційної комісії;
Ходаковська Т.В. – заступник директора з навчально-виховної роботи, член атестаційної комісії;
Дубенчук А.Б. – голова методичного об’єднання вчителів англійської мови, член атестаційної комісії;
Жулковська Т.Є. – голова профспілкового комітету ліцею, член атестаційної комісії;
Демчук С.Г. – голова методичного об’єднання вчителів початкових класів, член атестаційної комісії;
Стельмащук М.Ю. – голова методичного об’єднання асистентів інклюзивних класів та вихователів ГПД, член атестаційної комісії;
Дмитрук Ю.А. – голова методичного об’єднання вчителів природничих дисциплін, член атестаційної комісії;
Ничипорук Т.А. – голова методичного об’єднання вчителів математики та інформатики, член атестаційної комісії;
Сапожнік Т.М. – голова методичного об’єднання вчителів захисту України, фізичної культури та плавання, член атестаційної комісії;
Велемець М.А. – голова методичного об’єднання класних керівників, педагогів-організаторів, соціально-психологічної служби, член атестаційної комісії;
Кучабська Т.М. – голова методичного об’єднання вчителів музичного мистецтва, образотворчого мистецтва, трудового навчання, хореографії, керівників гуртків художньої самодіяльності, член атестаційної комісії.
- Затвердити план роботи атестаційної комісії з атестації педагогічних працівників закладу (додаток 1).
- Атестаційній комісії:
3.1 Систематично та системно забезпечувати належні умови для успішної самореалізації педагогів, які атестуються, надавати гласності атестації.
3.2. До 10 жовтня 2024 року затвердити списки педагогічних працівників, які атестуються, графік роботи атестаційної комісії, прийняти рішення щодо перенесення (при необхідності) терміну чергової атестації.
3.3. До 20 грудня 2024 року сформувати окремі списки педагогів, які підлягають позачерговій атестації, визначити строки проведення їх атестації (подання ними документів), у разі потреби внести зміни до графіка засідань АК.
3.4. До 01 квітня 2025 року провести підсумкове засідання у присутності працівників, які атестуються. Оформити належним чином відповідну документацію.
4. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Крутовій О.І.:
4.1. До 20 вересня 2024 року проаналізувати хід ведення атестації педагогічних працівників за попередні роки, дотримання вимог відповідних документів з організації та підготовки до атестації у 2024-2025 н. р.
4.2. До 23 вересня 2024 року ознайомити педагогів закладу із організаційним наказом «Про атестацію педпрацівників закладу у 2024-2025 н. р.» .
4.3. До 10 жовтня 2024 року:
- скоригувати план атестації педагогічних працівників на 2024-2025н.р.;
- здійснити роз’яснювальну роботу щодо вивчення нормативних документів з питань атестації та забезпечення їх виконання.
4.4. До 10 жовтня 2024 року підготувати подання на атестаційну комісію із зазначенням кандидатур, які будуть атестуватися в черговий раз;
4.5. До 20 грудня 2024 року сформувати списки педагогів, які подали комісії заяву на позачергову атестацію.
4.6. До 20 вересня 2024 року підготувати проект наказу «Про атестацію педагогічних працівників закладу у 2024-2025 н. р.», ознайомити з ним педагогів, які підлягають черговій атестації у поточному році.
4.10. Забезпечити підвищення кваліфікації всіх педагогічних працівників, відповідно до вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників.
4.11. Неухильно дотримуватися вимог Положення про атестацію педагогічних працівників у термінах, черговості її проведення, узявши до уваги всі аспекти діяльності педагога, що атестується.
5. Відповідальність за організацію виконання даного наказу покласти на заступника директора з навчально-виховної роботи Крутову О.І.
6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Директор ліцею Наталія ГАВРИЛЕВИЧ
Крутова О.І.
Додаток № 1
ПЛАН РОБОТИ атестаційної комісії
щодо проведення атестації педагогічних працівників
комунального закладу загальної середньої освіти
«Луцький ліцей №27 Луцької міської ради»
у 2024-2025н.р.
№ |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Виконавець |
1 |
Створити перспективний план атестації педагогів. |
Вересень |
Крутова О.І. |
2 |
Винести питання про атестацію педагогів у 2024-2025 н. р. на засідання методичних об’єднань та педагогічної ради. Виробити пропозиції стосовно атестації педагогічних працівників. |
Вересень |
Керівники предметних м/о |
3 |
Ознайомити педколектив із наказом департаменту освіти «Про організацію й проведення атестації педагогічних працівників закладів та установ освіти міста у 2024-2025 н. р.». |
До 20.09 |
Крутова О.І. |
4 |
Довести до відома педагогів наказ «Про створення атестаційної комісії та проведення атестації педагогічних працівників у 2024-2025 н. р.». |
До 20.09 |
Крутова О.І. |
5 |
Ознайомити педагогічних працівників з Типовим положенням про атестацію. Поновити матеріали на стенді «Атестація педагогічних працівників». |
До 20.09 |
Крутова О.І. |
6 |
Проаналізувати хід проведення атестації педагогічних працівників та підготовки до атестації 2024-2025 н. р. |
До 20.09 |
Крутова О.І. |
7 |
Скоригувати план атестації педагогічних працівників на 2024-2025 н.р. |
До 30.09 |
Крутова О.І. |
8 |
Проаналізувати виконання плану курсової перепідготовки педагогів, які атестуються; створити відповідні умови вчителям для її проходження у ІІ півріччі 2024 р., у 2025 р., унести зміни в перспективний план курсової перепідготовки (при потребі). |
До 30.09 |
Гаврилевич Н.М., Крутова О.І. |
9 |
Провести роботу щодо глибокого вивчення нормативних документів з питань атестації та забезпечити їхнє виконання. |
До 30.09 |
Гаврилевич Н.М., Крутова О.І. |
10 |
Підготувати подання із зазначенням кандидатур педагогів, які атестуються в черговий раз. |
До 05.10 |
Гаврилевич Н.М. |
11 |
Сформувати списки педагогів, які подали заяву на позачергову атестацію. |
До 10.10 |
Гаврилевич Н.М., Крутова О.І. |
12 |
Провести інструктивну нараду з педагогами, які атестуються |
Жовтень |
Крутова О.І. |
13 |
Подати в департамент на затвердження методичні розробки педагогічних працівників, які претендують на присвоєння педагогічних звань. |
До 20.12 |
Крутова О.І., педагоги, які атестуються |
14 |
Провести відкриті заходи для педагогів, які атестуються |
Лютий |
Крутова О.І., педагоги, які атестуються |
15 |
Подати в департамент на затвердження напрацювання освітян, які атестуються, для презентації матеріалів на міській виставці «Творчі сходинки педагогів». |
До 31.01 |
Крутова О.І., педагоги, які атестуються |
16 |
До атестаційної комісії закладу подати характеристики діяльності педагогічних працівників, які атестуються. |
До 01.03 |
Гаврилевич Н.М. |
17 |
Ознайомити під підпис педагогічних працівників з характеристиками . |
За 10 днів до засідання атестаційної комісії |
Гаврилевич Н.М., заступники |
18 |
Створити відповідні умови для успішної роботи педагогів у ході проведення атестації. |
Протягом року |
Дирекція |
19 |
Подати до атестаційної комісії закладу характеристики діяльності педагогічних працівників, які атестуються. |
До 01.03. |
Заступники директора |
20 |
Вивчити педагогічну діяльність педагогів, які атестуються |
До 15.03 |
Члени атестаційної комісії |
21 |
Провести педагогічну раду, де обговорити питання атестації. |
Березень |
Гаврилевич Н.М. |
22 |
Розглянути атестаційні листи, заслухати працівників й атестувати їх. |
До 30.03 |
Члени атестаційної комісії |
23 |
Вручити під підпис другий примірник атестаційного листа атестованим педагогічним працівникам. |
Не пізніше трьох днів після атестації |
Члени атестаційної комісії |
24 |
Підготувати наказ про встановлення кваліфікаційних категорій педагогічним працівникам згідно з результатами атестації. |
Квітень |
Крутова О.І. |
25 |
Виданий наказ «Про результати атестації» довести до відома атестованих, колектив школи, його копію подати в централізовану бухгалтерію. |
Квітень |
Крутова О.І. |
26 |
Подати в департамент освіти звіт про атестацію педагогічних працівників у 2024-2025 н.р. |
Травень |
Крутова О.І. |
Атестаційній комісії при комунальному закладі загальної середньої освіти
«Луцький ліцей № 27 Луцької міської ради»
Прошу розглянути списки педагогічних працівників, які підлягають атестації у 2025 році
№ з/п |
Прізвище, ім’я, по батькові |
Посада |
Стаж |
Фах за дипломом |
Рішення попередньої атестації |
Пропозиції щодо атестації |
|
Крутова Оксана Ігорівна |
Учитель англійської мови |
30 |
Спеціаліст, англійська мова |
2020 Відповідає посаді, яку займає; раніше присвоєним кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічному званню «учитель-методист» |
Відповідає посаді, яку займає; раніше присвоєним кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічному званню «учитель-методист» |
|
Гаврилевич Наталія Миколаївна |
Учитель початкових класів |
24 |
Спеціаліст, учитель початкових класів |
2020 р. Відповідає посаді, яку займає; раніше присвоєним кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» присвоїти педагогічне звання «учитель-методист» |
Відповідає посаді, яку займає; раніше присвоєним кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічному званню «учитель-методист» |
|
Ходаковська Тетяна Віталіївна |
Учитель історії |
14 |
Історик, викладач |
2023 р., Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії». |
|
Гороть Алла Миколаївна |
Учитель правознавства |
21 |
Історик, викладач історії; кандидат юридичних наук |
Не атестувалася |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії». |
|
Кінд-Войтюк Наталія Василівна |
Учитель історії |
23 |
Історик, викладач історїї, кандидат історичних наук |
2008 р., відповідає посаді яку займає. Встановити кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» |
Відповідає посаді, яку займає; раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоїти педагогічне звання «старший учитель» |
|
Наталіч Ольга Вікторівна |
Учитель фізичної культури |
13 |
Магістр, фізична реабілітація |
2020 р., відповідає посаді, яку займає та раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст другої категорії» |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» |
|
Кучабська Тетяна Миколаївна |
Учитель образотворчого мистецтва |
7 |
Магістр, образотворче та декоративно-прикладне мистецтво |
2022 р. Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» |
|
Лукащук Олександра Олександрівна |
Учитель музичного мистецтва |
7 |
Магістр, музичне мистецтво |
2022 р. Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» |
|
Дудич Наталія Вікторівна |
Учитель англійської мови |
25 |
Спеціаліст, учитель початкових класів, англійської мови початкових класів |
2022 р. Відповідає посаді, яку займає; раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоїти педагогічне звання «старший учитель» |
Відповідає посаді, яку займає; раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоїти педагогічне звання «учитель методист» |
|
Свиридова Тамара Василівна |
Учитель української мови та літератури |
11 |
Спеціаліст, філолог, викладач української мови та літератури |
2020 р. Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії». |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії». |
|
Яремчук Оксана Ярославівна |
Учитель української мови та літератури, зарубіжної літрератури |
2 |
Магістр, учитель української мови, української та зарубіжної літератури |
Не атестувалася |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» |
|
Масюк Жанна Юріївна |
Учитель української мови та літератури. |
2 |
Магістр української мови та літератури, Кандидат філологічних наук |
Не атестувалася |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії». |
|
Мигас Тетяна Віталіївна |
Учитель української мови та літератури, зарубіжної літератури |
6 |
Філолог, викладач української мови та літератури |
2023 р. Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» |
|
Малишко Олександр Іванович |
Учитель географії |
23 |
Спеціаліст, географія і біологія |
2020 р. відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» |
Відповідає посаді, яку займає; раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоїти педагогічне звання «учитель методист» |
|
Поторась Олег Володимирович |
Учитель географії та природничих дисциплін |
Магістр. Вчитель географії та економіки в закладах освіти. Методист з економічної освіти |
Не атестувався |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» |
|
|
Корецький Сергій Володимирович |
Учитель трудового навчання |
2 |
Історик, викладач |
Не атестувався |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» |
|
Дмитрук Юлія Андріївна |
Учитель хімії |
15 |
Хімія |
2023 р. Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» |
Відповідає посаді, яку займає; раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоїти педагогічне звання «старший учитель» |
|
Лебедь Дана Віталіївна |
Учитель біології |
5 |
Біолог, викладач середнього навчального закладу |
2023 р. Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» |
|
Деменік Людмила Ростиславівна |
Учитель інформатики та фізики |
9 |
Вчитель фізики, астрономії та інформатики |
2023 р. Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» |
|
Марчак Тетяна Анатолївна |
Учитель англійської мови |
Філолог, викладач англійської мови та літератури, французької мови |
2020 р. Відповідає посаді, яку займає; раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» |
Відповідає посаді, яку займає; раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» |
|
|
Дубенчук Алла Борисівна, |
Учитель англійської мови |
7 |
Філолог, викладач англійської мови і літератури та німецької мови |
2023 р. Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» |
|
Кулик Оксана Анатоліївна, |
Учитель англійської мови |
6 |
Спеціаліст, англійська мова та література, німецька мова |
2022 р. Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» |
|
Зінич Наталія Богданівна |
Учитель англійської мови |
14 |
Філолог, викладач англійської та польської мов, зарубіжної літератури |
2022 р. Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» |
|
Швець Катерина Миколаївна |
Учитель англійської мови |
3 |
Магістр, економіст-міжнародник, перекладач (англійська мова) |
Не атестувалася |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» |
|
Волох Світлана Іванівна |
Учитель математики |
15 |
Математик, викладач |
2020 р. Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» |
|
Редька Віталій Юрійович, |
Учитель інформатики |
6 |
Магістр. Викладач інформатики |
2021 р. Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» |
|
Конюх Іванна Романівна |
Учитель початкових класів |
6 |
Вчитель початкових класів ЗЗСО |
Не атестувалася |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» |
|
Будиловська Ольга Володимирівна |
Учитель початкових класів |
4 |
Організатор початкової освіти, вчитель початкової школи |
Не атестувалася |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» |
|
Гайбун Людмила Сергіївна |
Учитель початкових класів |
5 |
Магістр. Початкова освіта |
Не атестувалася |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» |
|
Ягенський Володимир Валеріанович |
Учитель фізики |
2 |
Фізика, викладач середніх навчальних закладів |
Не атестувався |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»ч |
|
Чепела Василь Григорович |
Учитель предмету «Захист України» |
41 |
Вчитель історії і суспільствознавства середньої школи |
_____ р. Відповідає посаді, яку займає; раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії» |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»ч |
|
Вілінська Наталія Вікторівна |
Учитель початкових класів |
34 |
Вчитель початкових класів, організатор початкового навчання |
2021 р. відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» |
Відповідає посаді, яку займає; раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоїти педагогічне звання «старший учитель» |
|
Гурин Юлія Сергіївна |
Учитель української мови, асистент учителя |
4 |
Українська мова та література. Світова література |
Не атестувалася |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» |
|
Герасимова Ірина Анатоліївна |
Асистент учителя |
10 |
Магістр педагогічної освіти |
2020 р.,відповідає посаді яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» |
|
Кшановська Катерина Петрівна |
Вихователь групи подовженого дня |
3 |
Географ, викладач |
Не атестувалася |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» |
|
Мокіч Юлія Анатоліївна |
Учитель початкових класів |
9 |
Спеціаліст, початкова освіта |
2021 р. Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» |
Відповідає посаді, яку займає; присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» |
|
Лукянчук Юлія Володимирівна |
Учитель початкових класів |
30 |
Магістр, управління інноваційною діяльністю |
2022 р. Відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії», присвоїти педагогічне звання «старший учитель» |
Відповідає посаді, яку займає; раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоїти педагогічне звання «учитель методист» |
Директор ліцею Наталія ГАВРИЛЕВИЧ