КОСА-ДІВОЧА КРАСА
У перші дні весни, коли все довкола наповнюється енергією та пробуджується до життя, так з нетерпінням чекаєш довгоочікуваного тепла, лагідних сонячних променів та перших весняних квітів, якось особливо відчуваєш красу навколишнього світу.
Саме в цей час у 2-В класі відбулося незвичне свято: «Коса – дівоча краса». Адже з давніх-давен в Україні символом дівочої честі, працьовитості, неповторності, краси була дівоча коса. Недарма, в скарбниці народної мудрості зустрічаємо так багато легенд, пісень, віршів, влучних прислів'їв присвячених дівочій косі. Саме ці розсипані перли другокласники, на чолі із класоводом Оксаною Словік, постарались зібрати і репрезентували у призабутому сьогодні святі.
Адже в довгій косі є своя принада, щось ніжне і близьке, щемливе і священне. У нас на Україні коса завжди була найдорожчою окрасою дівчини, символом її честі та гідності.
Під час свята були представлені народні обряди, повʼязані з дівочою косою, які супроводжували дівчинку від самого її народження: перша купіль дівчинки, обряд заплітання коси дівчинки, обряд розплітання коси молодої тощо. Учні із задоволенням виконували українські пісні про коси: «Розплітали кучері дівчата», «Косу мама доні вперше заплітала», «Горіла сосна-палала», «Ой, чого ж ти мамо посивіла рано», танцювали, приймали участь у конкурсах, слухали поради догляду за волоссям медичної сестри. Особливою родзинкою свята був конкурс зачісок, де перукарями виступили мами дівчаток-другокласниць.