12 листопада - День синички
Синиця - одна з найвідоміших птахів в нашій країні. Свою назву вона отримала не через колір пір'я на спині, як думають багато хто, а завдяки співу, що нагадує звучання дзвіночка: "Зінь-Зінь". Синиці зазвичай селяться ближче до домівок людей, хоча і не люблять тісних контактів з людьми, вважаючи за краще триматися на відстані і їжу брати з годівниці, а не з рук. В середині листопада відзначається Синиччин день - час, коли ці птахи, як і інші "зимуючі" види, прилітають до нас з настанням холодів.
Коли відзначається
Синички день відзначається 12 листопада. Офіційно цей день був затверджений в якості екологічного свята кілька років тому, хоча в народі традиції дотримувалися багато років. По суті, свято стало їх сучасним переосмисленням.
Історія свята
У наших предків існувало повір'я, що саме 12 листопада зимуючі птахи прилітають в міста і села. У цей день дорослі чинили старі пташині годівниці і вішали нові, а діти годували птахів.
В давнину люди вірили, що синиці приносять у дім щастя, тому цих яскравих пташок намагалися заманити, розміщуючи поряд з будинками годівниці, а на дерева розвішували мотузочки з шматочками сала.
Напередодні свята, учні 2- Г класу, в рамках навчального проекту: " Пташинна їдальня" провели:
- виховні бесіди: "Як допомогти синичкам перезимувати зиму", "Птичка синичка-птичка невеличка", "Синичка маленька, синичка гарненька";
-створювали асоціативний кущ: «Яка синичка?"
- спільно з батьками конструювали "Будиночок для синички";
- ліпили " Насіннячко для синички ".
Проект видався цікавим та пізнавальним, залишився останній етап - вивішування годівничок. Ми неодмінно поділимося нашим результатом.
Друзі, приєднуйтеся до нас! З нами завжди цікаво!